Prva pobjeda u skupini

Hrvatice slavile u Sloveniji

08.05.2014.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija ubilježila je u Sloveniji prvu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

SLOVENIJA - HRVATSKA 0:3 (0:3)
Kvalifikacije za SP, Skupina 1.
Gradski stadion Ptuj.

Sutkinja: Eleni Lampadariou (Grčka)

Strijelci: 0:1 - Hercigonja-Moulton (7'), 0:2 - Balog (10'), 0:3 - Landeka (17' - 11m)

Slovenija: Mori, Rola, Milenkovič, Begič (od 67' Jerina), Čonč, Kralj (od 46' Eržen), Žganec, Tibaut, Grad, Nikl, Zver (od 80' Sevšek). Izbornik: D. Rob

Hrvatska: Vuk, Balog (od 88' Andrlić), Hercigonja-Moulton, Petrović, Žigić, Nevrkla, Landeka, Gaiser (od 46' Šundov), Joščak, Kolar, Šalek (od 73' Čop). Izbornica: M. Damjanović.

Nakon uvodnog remija protiv Republike Irske, izabranice Marije Margarete Damjanović doživjele su četiri uzastopna poraza, uključujući i dva od vodeće Njemačke.

No, u četvrtak su gostovale u Ptuju kod Slovenije i u uvodnoj fazi utakmice osigurale sva tri boda.

Već u sedmoj minuti precizna je nakon kornera Landeke bila Hercigonja-Moulton, a samo tri minute poslije, ponovno nakon kornera Landeke, na 2:0 povisila je Balog.

U 17. minuti Hrvatska je dobila priliku s bijele točke nakon prekršaja Nikl na Joščak. Kazneni je udarac realizirala Landeka.

U nastavku utakmice Zver i Milenkovič pogađale su okvir hrvatskog gola, no rezultat se više nije mijenjao.

Hrvatska je tako preskočila Slovačku i Sloveniju na tablici te zauzela četvrto mjesto, a sljedeću će utakmicu odigrati 14. lipnja na gostovanju kod Republike Irske.

U drugom susretu ove skupine odigranom u četvrtak, Njemačka je još jednom bila uvjerljiva. Pobijedila je Slovačku na svom terenu rezultatom 9:1.