Engleska pala u produžecima

Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva!

11.07.2018.

Vatreni su u polufinalu u Moskvi pobijedili Englesku 2:1 u produžecima i po prvi puta u povijesti izborili finale Svjetskog prvenstva!

HRVATSKA - ENGLESKA 2:1 (1:1, 0:1)
SP 2018., polufinale.
Stadion Lužnjiki, Moskva.

Sudac: C. Cakir (Turska)

Strijelci: 0:1 - Trippier (5'), 1:1 - Perišić (68'), 2:1 - Mandžukić (109')

Žuti kartoni: Mandžukić (48'), Walker (54'), Rebić (96')

Hrvatska: Subašić, Strinić (95' Pivarić), Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Perišić, Modrić (119' Badelj), Rebić (101' Kramarić), Mandžukić (115' Ćorluka). Izbornik: Z. Dalić.

Engleska: Pickford, Walker (112' Vardy), Maguire, Stones, Young (91' Rose), Lingard, Henderson (97' Dier), Alli, Trippier, Sterling (74' Rashford), Kane. Izbornik: G. Southgate.

Hrvatska nogometna reprezentacija igrat će u finalu Svjetskog prvenstva u Rusiji! U polufinalu je nakon produžetaka pobijedila Englesku 2:1 te će se s Francuskom boriti za naslov svjetskog prvaka.

Engleska je, međutim, vrlo rano stigla do vodstva. Već u petoj minuti Trippier je sjajno izveo slobodni udarac i pogodio Subašićeve rašlje za 1:0.

Hrvatska do poluvremena pokušala zaprijetiti tek dalekometnim pokušajima Perišića i Rebića, dok su Englezi imali vrlo izgledne šanse Kanea i Lingarda, a ni početkom nastavka nisu dopuštali da se razvije igra Vatrenih.

Ipak, u 68. minuti Vrsaljko je uspio ubaciti za Perišića, koji uspijeva reagirati ispred svog čuvara i pogurnuti loptu u mrežu za izjednačenje.

Taj je pogodak dao krila Dalićevim izabranicima, koji su preuzeli kontrolu, imali vratnicu Perišića, prigode Mandžukića i još jednom Perišića, no naposljetku se otišlo u još jedne produžetke, treće zaredom.

Nakon što je Vrsaljko uspio izbaciti Stonesov udarac glavom s gol-crte, a Pickford obraniti pokušaj Mandžukića iz blizine, dogodio se odlučujući trenutak.

Perišić je u 109. minuti jednu odbijenu loptu glavom spustio prema Mandžukiću, koji rutinski matira engleskog vratara i donosi Hrvatskoj pobjedu (2:1).

Finale Svjetskog prvenstva igra se u nedjelju, 15. srpnja, s početkom u 17:00 sati, također na moskovskom Lužnjikiju.