Euro U-17

Hrvatska u drugoj utakmici remizirala s Danskom

23.05.2024.

Mlada hrvatska U-17 reprezentacija remizirala (2:2) je s Danskom u drugom nastupu na Europskom prvenstvu na Cipru.

Poslije uvodnog remija bez pogodaka protiv Austrije, izabranici Marijana Budimira upisali su drugi bod u okviru skupine B u utakmici u kojoj su najprije lovili zaostatak za Dancima uslijed gola Abildgaarda (36’).

Hrvatska je krajem prvog i početkom drugog poluvremena zahvaljujući pogocima Patricea Čovića (41’) i Noe Mikića (47’) preokrenula rezultat. Pogotovo je upečatljiv bio Mikićev pogodak poslije sjajnog solo-prodora i neobranjivog udarca s ruba šesnaesterca. Mikić je pak bio i asistent uoči prvog pogotka.

Na žalost, Risnaes je u 60. minuti sretno i spretno uspio izjednačiti rezultat, naklonivši se glavom na drugoj vratnici poslije ubačaja iz kuta.

U drugoj utakmici u okviru skupine B Austrija je svladala Wales 3:0.

Poredak: Austrija 4, Danska 4, Hrvatska 2, Wales 0.

DANSKA - HRVATSKA 2:2
ACHNAS Stadion Ethnikos. Sudac: Jasper Vergoote (Belgija). Strijelci: 1:0 Abildgaard (36’), 1:1 Čović (41’), 1:2 Mikić (47’), 2:2 Risnaes (60’). Žuti kartoni: Moalem, Heyde (Danska), Pajsar, Čović, Vojvodić (Hrvatska).
DANSKA: Breum-Harild, Lützhøft, Søndergaard (46’ Ankamfio), Markmann, Andersen (58’ Gustafsen), Moalem, Heyde, Højer (77’ Jørgensen), Abildgaard (77’ Johannesen), Obi (88’ Tornvig), Risnaes.
HRVATSKA: Rajić, Mikić (78’ Pajsar), Zebić, Puljić, Mandić, Baković, Vojvodić, Ahmeti (65’ Vrzić), Durdov (65’ Marić), Ćutuk, Čović (90’ Milišić).