Prvi krug doigravanja za EP

Hrvatska u završnici ispustila pobjedu nad Sjevernom Irskom

25.10.2024.

U prvoj utakmici prvog kruga dodatnih kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine Hrvatska i Sjeverna Irska odigrale su u Varaždinu neriješenih 1:1.

HRVATSKA - SJEVERNA IRSKA 1:1 (1:0)
Dodatne kvalifikacije za EURO 2025, prva utakmica.
Gradski stadion, Varaždin.

Sutkinja: S. Bastos (Portugal)

Strijelci: 1:0 - Lojna (5'), 1:1 - Howe (90+2')

Žuti kartoni: Dulčić (77')

Hrvatska: Bačić, Jelenčić, Nevrkla, Pezelj, Joščak, Rudelić, Lojna, Galić, Mikulica (90+5' Đordić), Čanjevac, Marković (74' Dulčić). Izbornik: N. Gračan.

Sjeverna Irska: Burns, McKenna, Dugdale (83' Burrows), McPartlan, Rafferty, Schofield (72' Bell), Magill (72' Howe), Halliday (63' McDaniel) Maxwell, Wade, Holloway. Izbornica: T. Oxtoby.

Najbolje hrvatske nogometašice u dodatne su kvalifikacije za europsku smotru sljedeće godine ušle kroz skupinu s Walesom, Ukrajinom i Kosovom, a ždrijeb ih je u prvom krugu spojio sa Sjevernom Irskom, koja je u svojoj skupini bila druga, iza Portugala.

Već u petoj minuti Hrvatska je stigla do prednosti: Lojna je realizirala kazneni udarac, i tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do druge minute sudačke nadoknade.

Tada je Howe ubacila s lijeve strane, a upravo je Lojna skrenula loptu u vlastitu mrežu za konačnih 1:1. Uzvratna utakmica na rasporedu je u utorak, 29. listopada u Belfastu s početkom u 20:00 sati, a pobjednik će se plasirati u drugi, završni krug doigravanja te odmjeriti snage s boljim iz ogleda Albanije i Norveške, pri čemu su Norvežanke prvu utakmicu dobile rezultatom 5:0.